Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.
Z tej okazji w dniach 21-27 kwietnia obchodziliśmy w szkole Tydzień Ziemi. Wiele w tym czasie się działo w naszej szkole. Wszystko po to, by promować postawy ekologiczne i zwiększyć świadomość na temat zagrożeń, jakie dotykają nasza planetę.

Formy aktywności ekologicznej uczniów:

PORZĄDKOWANIE NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA SZKOŁY
Uczniowie klas IV –VIII  zaopatrzeni w niezbędny sprzęt porządkowali szkolne podwórko kształtując prawidłową postawę wobec otaczającego środowiska.

GRA TERENOWA I ROZWIĄZYWANIE ZAGADEK EKOLOGICZNYCH
W grze terenowej na podwórku szkolnym brali udział uczniowie klas V-VIII. Na poszczególnych stanowiskach zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi: powietrza, budowy człowieka, segregacji odpadów, zwierząt występujących w Polsce, rozpoznawania skał, rozpoznawania roślin nagonasiennych i liści drzew okrytonasiennych. Podczas gry uczniowie wykazali się również umiejętnościami sportowymi.
Uczniowie klas młodszych na przerwach rozwiązywali zagadki ekologiczne.
W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, bo był to ZIELONY DZIEŃ – Kto na zielono ubrany ten nie jest pytany.

WIOSENNA WYMIANA ROŚLIN – NIECH BĘDZIE ZIELONO I KOLOROWO
Akcja wymiany sadzonek roślin ogrodowych i doniczkowych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach wymiany uczniowie mogli  zabrać do domu wybraną sadzonkę.  Część roślin została wykorzystana do ukwiecenia otoczenia szkoły.

DRZEWO ŻYCZEŃ
Uczniowie wykonali drzewo z życzeniami dla Ziemi.  W tym dniu mogli również nauczyć się rozpoznawania ptaków i  posłuchać ich głosów.

KIERMASZ SŁODKOŚCI
Na zakończenie Tygodnia Ziemi uczniowie klasy Va zorganizowali kiermasz słodkości z motywami eko.

NIECH KAŻDY DZIEŃ BĘDZIE DNIEM DLA ZIEMI