To nie takie trudne!
Pod koniec października wróciliśmy do nauki zdalnej. Tym razem z dużym spokojem. Już prawie wszystko wiedzieliśmy. Bez trudu podjęliśmy naukę. Wciąż jednak odkrywamy coś nowego

Każdy inaczej, ale wszyscy z Biało-czerwoną zaczynamy maj.

Święto Ziemi w obrazach

Dzieci klas 1a, 2a w ramach zajęć plastycznych online zastosowały metodę "kropkową" do wykonania wiosennych kwiatów i kwitnących drzew.

Uczniowie klasy 1a i klasy 2a w ramach zajęć komputerowych poznali Robota Necia. Poznały jego historię, jak powstał i co postanowił zrobić dla dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak ograniczyć czas przed komputerem. Ciekawe piosenki nauczyły dzieci jak zakładać bezpieczne hasła. Był też czas na gry i zagadki. Po skończonych zajęciach uczniowie zrobili swoje roboty.

Pamięci Powstania w Getcie klasa druga przygotowała żonkile.

W ramach lekcji plastyki uczniowie wykonali prace nt. Świąt Wielkanocnych.

Prace konkursowe: "Wielkanocny koszyczek".

Jak jest na Ziemi - wszyscy widzą. A jak jest w kosmosie? Właśnie tak...

Trudny czas pandemii może okazać się twórczy. Jak korzystamy z czasu wolnego? Oto pomysły.

Tak wyobrażają to sobie uczniowie klasy IV i V

Takie komputerowe "Ostatki" - klasa V projektowała stroje karnawałowe za pomocą autokształtów. Mają pomysły!!!

Oto efekty świąteczno-zimowego programowania w klasie VIII. Zadania uczniowie wykonywali w języku Python.

Klasa 1a komputerowo przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały prace w programie graficznym Paint. Czyż nie są ciekawe?

Niesamowite pierwszaki odkrywają prehistorię. Z masy solnej dzieci wykonały postacie dinozaurów. Tylko pozazdrościć.

Początek grudnia to tradycyjne świętowanie Barbórki. Uczniowie kl. 4 przedstawili prace nt. "Ruda Śląska - górnicze miasto", natomiast uczniowie kl. 6a, 6b wyobrażali sobie Śląsk za 50 lat. Może spełnią się ich marzenia?

Uczniowie klasy drugiej doskonalą technikę pracy w programie Paint. A oto ich rezultat - ilustracje do baśni.

Początek grudnia to emocje związane z Mikołajem. Nasi uczniowie zastanawiali się jaką siłę ma dobro. Klasa 5a wykonała prace nt. Dobro ma moc, a klasy 7a,7b nt. Mikołajkowe dobro na co dzień.

ZD(A)OLNE PIERWSZAKI z okazji Mikołajek samodzielnie wykonały nakrycie głowy. Każdy się starał jak mógł. A potem prezentacja. Pomysły przednie i tylko podziwiać. Wielkie brawa dla najmłodszych artystów.

ZD(A)OLNE MIKOŁAJKI były dla drugoklasistów inspiracją do wykonania różnych prac plastycznych. Jedni wykonali nakrycia głowy inni obrazki z postacią Mikołaja. Sama radość!

Prace plastyczne klasy 1a

Prace plastyczne uczniów klasy IIIa.

Prace plastyczne klasy 1a

Kilka wskazówek dla Rodziców i dzieci na czas zdalnej nauki.

Mimo, że zdalnie to jednak uczciliśmy nasze Święto Narodowe.