Tradycyjnie, choć z pandemiczną przerwą, nasi uczniowie z wielkimi sukcesami wzięli udział w Miejskim Konkursie na Szopki Bożonarodzeniowe. Sami zobaczcie ich dzieła.

To był powrót do przeszłości ... i to podwójny. Jasełka przygotowane przez klasę piątą przeniosły nas do wydarzeń sprzed 2000 lat. Ale były też powrotem do naszej szkolnej tradycji sprzed 3 lat. Okres pandemii i nauki zdalnej uniemożliwił nam takie spotkania. Dla uczniów klas I - III był to pierwszy taki spektakl. Oby już tak pozostało.

6 grudnia klasy 1a, 2a, 2b wybrały się na wycieczkę pełną niespodzianek. Najpierw wizyta w Kopalni Wieliczka gdzie w podziemiach czekał na nich nie kto inny, ale sam św. Mikołaj. A następnie wielka atrakcja w Fabryce Bombek, gdzie każde dziecko mogło samo ozdobić własną szklaną bombkę i zabrać do domu. Było świątecznie, tajemniczo i radośnie. Zobaczcie sami.

Kończąc akcję pomocy dla Schroniska Fauna w Rudzie Śląskiej klasa IV odwiedziła zwierzaki. Dzieci miały okazję bliżej zapoznać się z atmosferą tego miejsca. I było dużo przytulania.

Klasa 4a zamiast lekcji przyrody online wybrała się do Ogrodu Botanicznego, by podczas zajęć poznać bliżej tajemnice lasu.

Zamiast lekcji w-f online bawimy się w parku trampolin. Możecie nam pozazdrościć.

Jesień w pełni, a my podążamy do Opola na spotkanie z piosenką, historią miasta i Odrą...

Dnia 06.10. uczniowie klasy 8a pod opieką wychowawcy, p.Ewy Pakosz, mieli okazję poznać historię zabytkowej kolonii robotniczej Ficinus, znajdującej się w Wirku na ulicy Kubiny. Naszym przewodnikiem była pani bibliotekarka z Biblioteki Ficinus. Zaczęliśmy wycieczkę od poznania historii kościoła ewangelicko- augsburskiego Odkupiciela. Następnie zobaczyliśmy zabytkowe osiedle robotnicze, które powstało w latach 1860-1867 dla pracowników kopalni Gottessegen i dom dla uchodźców. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzając ekspozycję W śląskiej kuchni. Mieliśmy też okazję poznać biblioteczne zasoby w dziale dziecięcym i w bibliotece dla dorosłych.

Klasa 4a świętowała Dzień chłopca na sportowo czyli na zabawie przy kręglach.

Każdy wie jak ważna jest kropka. Dlatego należy jej się własne święto.

Nasze pierwszaki miały okazję poznać zwyczaje alpak z kochłowickiej hodowli. Wszyscy mieliśmy świetną zabawę, a alpaki pełne brzuchy.

W tym trudnym dla nas czasie łapiemy każdą okazję, by się spotkać i wspólnie bawić. Klasa IIa gra w podchody.

Dbamy o swoją sprawność fizyczną - to bardzo ważne.

To wyjątkowy dzień szczególnie dla Pierwszaków. Witamy Was w szkolnej społeczności "Siódemki" i życzymy POWODZENIA.