Adam Mickiewicz
„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”
Naszym patronem jest Adam Mickiewicz. Dbamy szczególnie o nasz język ojczysty i pielęgnowanie tradycji narodowych oraz regionalnych.

Szanowni Rodzice,
Już wkrótce – 4 marca 2024 r. rozpocznie się w Rudzie Śląskiej
nabór na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych szkół podstawowych.
Więcej informacji w zakładce RODZICE – REKRUTACJA 2024

Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z dziećmi
na Dzień Otwarty szkoły,
połączony ze spotkaniem informacyjnym,
który odbędzie się 28 lutego 2024 r. o godzinie 16.30.
Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej.

Gwiazdka z Mickiewiczem – Święto Patrona Szkoły

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz książek rozpoczął się z początkiem grudnia. Bardzo duże zainteresowanie budziły książki dla najmłodszych. Aby umożliwić im jak najlepszy dostęp do książek, wraz z saniami Mikołaja, wyruszyliśmy na korytarze szkoły (w saniach były oczywiście książki dla najmłodszych). Tydzień czytania był tematycznie ściśle powiązany z mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia. Przez tydzień w każdej klasie na jednej wybranej przerwie chętni uczniowie czytali ulubione książki. Dla najmłodszych było zorganizowane czytanie przez starszych uczniów lub nauczycieli. Czytaliśmy w klasach, pod choinką, na korytarzach i schodach oraz oczywiście w świetlicy i bibliotece. W Święto Piernika każdy uczeń, który wypożyczył książkę, mógł się poczęstować piernikiem lub ciastem. Klasa która w Tygodniu Czytania wypożyczyła najwięcej książek, otrzymała słodki poczęstunek. Tydzień Czytania dostarczył nam sporo wzruszeń, miłych chwil i wspaniałej świątecznej atmosfery.

Przy współpracy #KsiegarniaTuliszkow #CzytelniczyCo_dziennik

DRODZY RODZICE
Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nowych strojów sportowych.
W takich strojach od razu odnosimy sukcesy .

POMAGAMY !!

24 lutego 2022r. Rosja zaatakowała Ukrainę. W pierwszą rocznicę rozpoczęcia wojny w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję charytatywną. Zbieraliśmy świece, wosk, latarki i baterie dla walczących ukraińskich żołnierzy. Z przetopionych świec ludzie dobrego serca wykonali 178 zniczy, które będą źródłem światła i ciepła dla żołnierzy. Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i otwarcie serc.

MŁODA POETKA

Miło nam poinformować szerokie grono, że uczennica klasy VIIIb
ANNA NANDZIK po raz kolejny została LAUREATKĄ
XIX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego
„Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”
pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrze, Fundacji Wisławy Szymborskiej.
Wiersz Ani został zamieszczony w wydanym tomiku poezji.
Jesteśmy bardzo dumni z naszej Ani – Poetki.
Opiekunem Ani jest mgr Ewa Pakosz

Z radością informujemy,
że nasza uczennica klasy VIIIB
WERONIKA BAUMERT
otrzymała powołanie
do reprezentacji Polski
w piłce nożnej do lat 15.
Na zdjęciu: w dolnym rzędzie
3 od lewej strony.

INFORMACJA
W związku z uzyskaniem wsparcia finansowego w ramach rządowego projektu „Posiłek w szkole i w domu”, informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lutego 2019 r. w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków, uzyskane środki zostaną przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej. Remont, zakup nowoczesnego sprzętu oraz doposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków przyczynią się do poprawy standardu kuchni i jadalni.
Dofinansowanie ze środków budżetu państwa: 80 000zł.
Wkład własny: 20 000zł.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ !!!

PROŚBY DZIECKA
Mamo, Tato – warto przeczytać!