Koronawirus nie odbiera nam radości uczenia się.
Sami zobaczcie co można robić w tym czasie.

• Nauka inaczej

Przedstawiamy Lożę Mistrzów roku 2019/2020. Uwaga, Loża nie jest kompletna. Jeśli ktoś powinien tu być prosimy o zdjęcie.

Wszystko w tym roku inaczej, ale też serdecznie i wzruszająco.

Zdalne nauczanie - to coś zwyczajnego. Po 3 miesiącach to już normalne.

Trudny? Nie ale z pewnością specyficzny. W maseczkach wszystkim jest do (bez) twarzy.

Konkurs plastyczny „Ja i moja Rodzina”. Uczniowie klasy 1a wykonali prace plastyczne dowolną techniką. Uczennice klasy 3a prace wykonały w programie Paint. Dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie prace są piękne. Nagrodę otrzymują: Julia Muras – klasa 1a oraz Julia Franiel – klasa 3a. Wyróżnienia: Zosia Langer kl.1a, Wiktoria Zdebel kl. 1a, Roksana Luks kl.1a, Łucja Drożańska kl.1a, Marta Kapica kl.3a.

Klasa VI b zobrazowała swoje przemyślenia o szczególnym czasie nauki - nie tylko książkowej.

Ciekawe prace z różnych okazji.

Uczniowie Klasy Va poszukiwali wiosny na spacerach z rodzicami i wokół domu.

...Z pewnością inaczej niż zwykle, ale świętowaliśmy majowe uroczystości. Dużo radości sprawiło nam wykonanie tych prac. Dlatego dzielimy się z wami.

Nauka online - uczymy się także kochać i szanować naszą Ojczyznę. Tak pierwszaki świętują majowe uroczystości: galowe stroje i barwy narodowe. BRAWO!

Klasy V w ramach lekcji muzyki poznawały tajemnice Muzyki programowej. Słuchając utworów muzycznych: "Poranek"E. Grieg, " Lot trzmiela" M. Rymski - Korsakow, "Kukułka" C. Daquin, "Noc na Łysej Górze" M. Musorgski, "Słoń" C.Saint-Saens; uczniowie przygotowali grafikę w programie WordArt wykorzystując różne figury geometryczne. Pomysłowość warta obejrzenia.

Z domu nie można wyjść, a tu taka piękna wiosna. Tym razem możemy ją oglądać tylko z okna. Tak klasa 6B widzi wiosnę przez okna swoich domów.

Prace pt. ZIEMIA NASZĄ PLANETĄ w ramach Światowego Dnia Ziemi wykonali uczniowie klasy pierwszej posługując się programem Paint i wykorzystując poznane narzędzia.

Klasa II malowała "Środki transportu morskiego". Technika była dowolna. Dzieci wykonały prace dostępnymi materiałami, co zasługuje na szczególną pochwałę. Są statki pasażerskie, tankowce, łódki i żaglowce.

19 kwietnia minęła 77 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Symbolem pamięci o tym wydarzeniu jest żonkil . Ten żółty kwiat najbardziej przypomina Gwiazdę Dawida, którą Żydzi w czasie wojny zmuszeni byli nosić na specjalnych opaskach zakładanych na ramię. Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. W rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Wykonane żonkile przez naszych uczniów są wyrazem pamięci i solidarności.

Mimo kwarantanny zachowujemy nasze tradycje więc bez kroszonek Świąt być nie może.

To prace klasy 7. Zilustrowali treść "Świtezianki",którą omawiali na zdalnej lekcji j. polskiego.

W ramach "lekcji wychowawczej" klasa 6 B odbyła domową lekcję kucharzenia. W obecnym czasie można nauczyć się więcej niż przypuszczamy i jeszcze dobrze się przy tym bawić.

W ramach nauki na odległość klasy piąte przygotowały plakat na powitanie wiosny. Zadaniem było wykonanie pracy w Wordzie z wykorzystaniem WordArt, pola tekstowego oraz wprowadzenia obrazka. Prace wyszły pięknie. Niestety podczas konwertowania trochę się zepsuły, więc proszę o wyrozumiałość.

Prace plastyczne klasy pierwszej