GALERIA

  • 2021/2022

ŻYCZLIWI to nasze drugie imięm dlatego tydzień życzliwości tylko przypomniał nam o wzajemnych dobrych relacjach. Mogliśmy też, inaczej niż zwykle, dzielić się serdecznością, dobrocią i życzliwością.

Piękna nasza Biało-Czerwona... W świątecznym nastroju zrobiło się w naszej szkole patriotycznie. Barwami i wspólnym śpiewem Hymnu uczciliśmy Święto Niepodległości

Klasa VIIIa pojechała "odwiedzić" Jana Matejkę i Kraków. Mimo jesieni pogoda nam dopisała. A resztę zobaczcie...

W szkole powstał kącik patriotyczno - historyczny "40 LAT PO STANIE WOJENNYM".Kącik powstał przy współpracy nauczycieli i uczniów klas VIIIa i VIIIb.

Podsumowanie konkursu "Śladami dawnych granic"

Rok 2021 to Rok Norwidowski Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic… [C.K. Norwid, Do Bronisława Z.] W roku 2020 Sejm podjął uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida: „Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w dwustulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”. 21 września 2021 roku minęło dwieście lat od urodzin Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji uczniowie klas ósmych, siódmych i szóstej naszej szkoły na lekcjach języka polskiego poznali sylwetkę wybitnego poety i jego twórczość. Norwid nie tylko był poetą, ale również pisarzem, dramaturgiem, eseistą, felietonistą, epistolografem, a także znakomitym grafikiem, rytownikiem, akwaforcistą, malarzem i rzeźbiarzem. Był „poetą człowieczeństwa” i „poetą smutku”. Na lekcji j .polskiego uczniowie, upamiętniając postać poety, pod opieką pań polonistek wykonali gazetki w swoich salach lekcyjnych.

6 października uczniowie klas 1-3 odwiedzili Fundację Integracji i Kreatywności "AKUKU". Było wesoło, twórczo i smacznie! Zdążyliśmy przed deszczem i świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Zwierzątka były prześliczne. Aktywnie i kreatywnie spędziliśmy wspólne chwile. W trakcie warsztatów wykonaliśmy przepiękne ziemniaczane stworki,a upieczone ziemniaki w ognisku smakowały rewelacyjnie!

Dużo zabawy, zdrowego ruchu i uśmiechu. Właśnie tak klasa VIII b obchodziła Dzień Chłopca i Dziewczynki. Satysfakcja - gwarantowana.

KROPKA? ważna sprawa i w czytaniu i w pisaniu i w mnożeniu i ubieraniu...

Powitaliśmy najmłodszych kolegów i koleżanki. Miny poważne i gotowi do pracy. Ale heca!!!

WRESZCIE!! Wyczekiwana od dwóch lat wycieczka!!! Klasy VIIIb, VIIa, VIIb wybrały się do Żywca. Udała nam się wycieczka. Było dużo śmiechu, zabawy i wiedzy...

Skip to content